10.10.2018 Praha, Cross – 10.let Mad Duck Booking

Středa -
Říjen
10,
2018
10.let Mad Duck Booking
Praha, Cross


plakát

INFO MAD DUCK BOOKING

10 years of Mad Duck booking
Na den přesně deset let od prvního koncertu z produkce Mad Duck booking. Žádná okázalá oslava, ani kurvy s chlebíčkama. Ale čtyři kapely, který miluju - brněnská astrální hydra INSANIA, black metal punx ze Zlínska Kronstadt a dvojka provařenejch pražskejch hardcore punkovejch kapel Thalidomide & Spots. A kde jinde, než v CROSS][CLUB - officiall. VSTUP ZDARMA, jakože díky.

▶ INSANIA - astral hardcore/crossover/metal
- http://bandzone.cz/insania
- Ať shoří v pekle všechny kapely světa: https://youtu.be/WCeWl1HtHiQ
- Mezi námi přeskočila jiskra: https://youtu.be/NoGsCG_zCv0
Rouhání je pro nás evergreen, kacířství naší modlitbou! Třicet let táhne Insania svou kárku světem a rozdává plný hrsti astrálního hardcore/crossoveru s nejlepšíma textama na české scéně. Pokud něco na Insanii obdivuju, tak snahu žít přítomností a ne být "další" legendou, která si svou slávu zajistila tím, že se jen nestihla rozpadnout a žít ze slavné minulosti. Lhot není rok 87 a Insania nedrhne raw black metal, ale rok 2018, kdy se Poly nebojí Chumbawamby ani hutnejch elektronickejch podkresů.

▶ Thalidomide - hardcore punk
- https://thalidomide.bandcamp.com
- Základní věc: https://youtu.be/R5zwYB0-YCI?t=1m20s
Thalidomide taky nejsou žádný mladíci, ale i po pětadvaceti letech maj elánu a energie na rozdávání! Taky aby ne - Kozel zahodil basu a teď už "jen" zpívá, ideálně zavěšenej hlavou dolů na stropě. Basy se chytl Méďa z fastcore úderky Controlled Existence, takže to štípe a kouše ještě o kousek víc, než v minulosti. Taky máte slabost pro Kritickou Situaci? Nikdo nemá právo ti vládnout!

▶ Kronstadt - black metal/hardcore
- https://kronstadtblack.bandcamp.com
- Monumenty hladu: https://youtu.be/_pamHbidnFw
- Hlava hydry: https://youtu.be/pXjLRSEC3w8
Vody českýho black metalu jsou stojatý, zarostlý náckovskym plevelem a uvažovánim alá Bzenec 1991. Angažovanejch antifašistickejch black metalovejch kapel je u nás naprostý minimum a o to víc jsem za takovou každou kapelu rád. Kronstadt ze Zlínska se rozhodli ty stojatý vody trochu provětrat a vyřezat něco toho plevelu. Písničky veselý jak masovej hrob, black metal nadopovanej hardcore punkem.

▶ Spots - hardcore punk
- http://bandzone.cz/spots
- Punk do žil: https://youtu.be/xx7i_FvsQ0E
Kolikrát jsem už psal popisek ke SPOTS? Tak stokrát? Jedna z mě nejbližších kapel, první koncert jsme si spolu užili v prosinci 2008. Nečekej žádnej pivní punk z dementníma textama, ale stále angažovanou anarchopunkovouz kapelu, která klasickej hardcore punkovej zvuk obohacuje o netradiční klávesy. Výsledkem je neúnavná pogo mašina! Punk není rebelie jenom tak bez příčiny, bojuj a tvoř, ať za nás mluvěj činy!

Share